Üyelik Girişi
KATEGORİLER
Takvim
Site Haritası
REKLAM İLANI

 

BURAYA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ.

Tel:0 532 575 13 21

Yaşadığımız Pandemi süreci sonucunda 2021 yılı Temmuz ayına ertelendi.

29 HAZİRAN -05 TEMMUZ GEZİ PROĞRAMI

(Sadece 45 kişilik otel rezerv edildiği için (aşağıda isimleri yazılı hemşerilerimiz rezerv yaptırmıştır.) gezi proğramına katılmak isteyen hemşehrilerimizin isimlerini yönetim kuruluna bildirmeleri ve ödemelerini yapmaları rica olunur.)

 Değerli Hemşerilerim;

Planlanan “Doğu Karadeniz Gezimiz” ile ilgili olarak Haziran ayının son günü ve Temmuz ayının başı olması nedeniyle (29 Haziran-05 Temmuz) Ülkemize de sirayet eden salgın hastalık ile ilgili, Koronavirüs Bilim Kurulunca alınan tedbirlere ilişkin açıklamalar yakından takip edilmekte ve yüklenici firma ile iletişim halindeyiz.
Devletimiz ne karar verirse, O kararlar neticesine uyacak ve tedbirimizi alacağız.
Bu nedenle, ödemeler konusunda  ileri tarihlerde tekrar açıklama yapacağız.

DOĞU KARADENİZ 

 KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM/GÜRCİSTAN 

SAMSUN - ORDU - GİRESUN - TRABZON - RİZE - BATUM - AMASYA - SİNOP


 

29 HAZİRAN 2020 Saat:23:00 ' da Anıt Devlet Tiyatro'su önünden hareket edip konforlu otobüsümüzle Cihanbeyli, Kulu, Kırıkkale, Çankırı, Ilgaz, Tosya ve Boyabat güzergahını takip ederek  ikramlarımızla Sinop'a doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında rehberimizin anlatımı, deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.                       KONAKLAMALARIMIZ (5 Gece )

SAMSUN   Merkezde Samsun Konaks Otel. -Şehir Konaklaması

TRABZON Akçaabat  Kayabaşı Yaylası Tatil Köyü -Yayla Konaklaması

RİZE         Çayeli       Grand Çavuşoğlu Otel -(3. ve 4.Günler)

RİZE         Fatsa        Garden Yalçın Otel

 

 1.GÜN  

Tesisimizde alınan sabah kahvaltısının ardından ülkemizin en mutlu insanlarının şehri olan Sinop’a hareket ediyoruz. Makedonya Kralı Büyük İskender’e “Gölge etme başka ihsan istemem” diyen Kinik Felsefe’nin öncüsü Diyojen’in heykelini görerek gezimize başlıyoruz. Türkiye’nin en mutlu şehrinde mutsuz olaylara tanıklık etmiş Tarihi Sinop Cezaevi’ne geçiyoruz. Birçok ünlü kişinin hapis yattığı ve Türkiye’nin Alkatraz’ı olarak bahsedilen 1999 yılından itibaren müzeye dönüştürülen Tarihi Sinop Cezaevi gezimizi tamamlıyoruz. Yemyeşil ormanı, rengarenk çiçekleri ile bir nehir gibi kara içine giren ve dünyanın nadir coğrafi oluşumları arasında yer alan Hamsilos Fiyordu’na hareket ediyoruz. Hamsilos Tabiat Parkı’nda vereceğimiz serbest zaman sonrasında öğle yemeği molamızı gerçekleştiriyor, Bafra güzergâhını takip ederek Samsun’a ulaşıyoruz. Samsun Doğu Park sahilinde aslına uygun olarak inşa edilmiş olan ve 2003 yılından bu yana ‘’Bandırma Gemi-Müze ve Milli Mücadele Açık Hava Müzesi’’ ilk gezi noktamız olacak. Atatürk'ü silah arkadaşları ile birlikte İstanbul’dan Samsun’a getiren, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda önemli bir rolü olan Bandırma Vapuru’nun aslına uygun maketini görüp fotoğraflıyoruz. Ardından milli mücadelemizin simgesi Samsun Atatürk Anıtı ve İlk Adım Anıtı gezilerimizi tamamlıyor ve Otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklamamız: Samsun Konaks Otel.

 


 2.GÜN  
 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından mavinin yeşille dansının bütünleştiği ve ülkemizin en güzel şehir manzaralarının seyri ile Ordu’ya hareket ediyoruz. 'Boztepe'ye çıkmalı, şu Ordu'ya bakmalı' diyerek, denizden 450 mt. yükseklikte bulunan Boztepe’ye çıkıyoruz. Boztepe yamaçlarına serilmiş olan Ordu’yu tüm güzellikleri ile kuşbakışı seyrederken dileyen misafirlerimiz eşsiz manzarayı fotoğraflayabilir. Fotoğraf molasının ardından otobüsümüze dönüyor, Giresun’a doğru hareket ediyoruz şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası rotamızı Trabzon’a doğru çeviriyor ve Zil çalan karnımızın sesine kulak vererek, yenildiğinde vazgeçilmez olan meşhur Akçaabat köftesini tadabilmek için öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında doğal yaşam klasiğini yaşamak üzere Karadeniz'in eşsiz doğasındaki Kayabaşı Yaylasına transfer için hareket ediyoruz. Bizleri transfer noktamızda bekleyen minibüslerimize biniyor, hayranlıkla seyredeceğimiz manzaralar eşliğinde yaylamıza ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama yaylamızda

Konaklama:  Kayabaşı Yaylası Tatil Köyü 

 3.GÜN  

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından transfer minibüslerimiz ile otobüsümüzün yanına dönüyor, bagaj yerleşimi sonrası Karadeniz’in kendine has kültürü ile en ilgi çekici şehirlerinden Trabzon’a hareket ediyoruz. Kommenoslar dönemi merkez kiliselerinden birisi olan ve şu an camii olarak kullanılan Trabzon Ayasofya’sına tarihsel sürecini dinleyerek ulaşıyoruz. Buradaki gezimizi ve fotoğraf molamızı tamamlayarak, Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Soğuksu mahallesindeki Atatürk Köşkü’nü rehberimizin anlatımı ile bütünleştiriyoruz. Trabzon’a hâkim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer almakta olan ve Atatürk’ün Trabzon’a ilk gelişinde gezerken görüp beğendiği o dönemdeki konak, bugünkü adı ile Atatürk Köşkü Müzesi gezimizi güzel fotoğraflar ile süsleyerek tamamlıyoruz. Ardından Trabzon’a özgü, Osmanlı döneminden bu yana süregelen gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı gümüş mağazasında serbest zaman veriyoruz. Ardından Sümela Manastırına doğru yola çıkıyoruz ve Altındere Milli parkında olan Manastırın kapalı olduğu için sadece fotoğrafını çekebildiğimiz manzara tepesinden fotoğraf çekip Türkiye’de bıçağın ana vatanı olarak adlandırılan Sürmene’ye hareket ediyoruz. Özelliği; ustalarının çeliğe su vermedeki maharetinde saklı olan, meşhur Sürmene bıçakları alışverişimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından içtiğimiz her yudumda keyfine doyamadığımız çay’ın tarihçesini rehberimizin keyifli anlatımından dinleyerek, dalından koparılan çayın demliğe gelene dek geçirdiği evreleri görmek için Çay Fabrikasında mola veriyoruz. Fabrika aşamalarını dinleyerek bilgi alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz alış verişlerini yaptıktan sonra Çayeli’ne devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Konaklama:  GRAND ÇAVUŞOĞLU Otel


  4.GÜN  
 
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından 1350 mt. rakımlı Ayder yaylasına doğru hareket ediyoruz. Kaçkarlar’ın iki ayrı vadisi boyunca ilk olarak Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerleyerek ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi’ne ulaşıyoruz. 18.yy’dan kalma tek kemerli köprülerden birisinde fotoğraf molası vererek, Ayder Yaylası'na ulaşıyoruz. Güzelliği ile dillere destan Gelin Tülü şelalesinin büyüleyici görünümünü fotoğraflayıp serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Fırtına Vadisi içerisinde serbest öğle yemeği alıyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz Ziplina keyfini de yaşayabilir. Molamızın ardından Sarp Sınır Kapısına doğru yol alıyoruz. Sınır geçiş işlemleri ve gerekli kontrol işlemleri sonrasında Gürcistan'ın özerk cumhuriyeti Acara'nın başkenti olan Karadeniz kıyısındaki liman kenti Batum’a ulaşıyoruz. Şehir merkezinde Katedral, Sanat Müzesi, Avrupa Meydanı ve Medea Heykelini görüp, akşam yemeğimizi alıyor ve serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda dileyen konuklarımız Müzikli Su Gösterisinin yapıldığı sahil parkını gezebilirler. Serbest zamanımızın ardından Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanarak TÜRKİYE’ye dönüş yapmak üzere SARP SINIR KAPISI’na geliyoruz (Sınır geçişleri yaya olarak yapılmaktadır. Yoğunluğa göre geçiş süresi 1-2 saat sürmektedir). Gümrük işlemlerinden sonra otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

Konaklama:  GRAND ÇAVUŞOĞLU Otel


 5.GÜN  

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında, Kuman Türkleri tarafından yüzyıllarca önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgâhlarında üretilen özel ürünlerin sunumlarının yapıldığı, yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi)’nun fabrika satış mağazalarından birisinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. OfÇaykara yolunu takip ederek, berrak buz gibi soğuk suların aktığı dere boyu ve muhteşem güzellikler eşliğinde 1090 metrelik rakımda bulunan, yamaçlardan Haldizen deresine düşen kaya parçalarının, derenin önünü kapatmasıyla oluşmuş doğal heyelan set gölü Uzungöl’e hareket ediyoruz. Bu muhteşem doğada gerçekleştireceğimiz yürüyüş ve serbest zaman sonrasında Uzungöl’den ayrılıyor, güzergâhımız üzerinde yöresel ürün alış verişi molamızı gerçekleştirerek Fatsa’ya hareket ediyoruz. Mavinin yeşille dansının bütünleştiği eşsiz manzaraların seyri ile Fatsa’ya ulaşıyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama:  Garden Yalçın Otel


 6.GÜN  

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Yeşilırmak kıyısında Harşena Dağı eteklerine kurulmuş, "Şehzadeler Şehri" olarak bilinen Amasya’ya hareket ediyoruz. Gezimize Mehmet Paşa Camii ve Kümbeti’ni ziyaret ederek başlıyoruz. Sultan Olcayto ve eşi İldiz Hatun adına Anber Bin Abdullah tarafından 1308 yılında yaptırılmış ve Osmanlı döneminde akıl hastalarının müzik ile tedavi edildiği Bimarhane diğer adıyla Darülşifa’yı gezdikten sonra, Yeşilırmak kenarından ilerleyerek yalı boyu evlerini ve panoramik olarak Kral Kaya Mezarlarını görüp, Şehzadeler Konağını ya da Hazeranlar Konağını geziyoruz. Serbest öğle yemeği molamız sonrası Şehzadeler Yolundan yürüyerek 2. Beyazıd Külliyesi ve Maket Amasya Müzesini görüp gezimizi sonlandırıyor, Konya’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çorum, Kırıkkale ve Kulu güzergâhını takip ederek Konya’ya ulaşıyoruz. Keyifli gezimizin ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıp, bir başka  programında görüşmek üzere ayrılıyoruz.

 

BATUM GEÇİŞ İÇİN ÖNEMLİ NOTLAR ;
Batum gezisi için Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde YENİ TC Kimlikleri ile geçişler sağlanmaktadır. Misafirlerimizin mutlaka YENİ NÜFUS CÜZDANLARI yanlarında olmalı .Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçişler yapılamaz. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için NOTER DEN ONAYLI MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebek ve çocuk misafirlerimizin kimliklerinde fotoğraf olması, Gürcistan hükümeti tarafından zorunlu kılınmıştır. Asker ve Polislerin geçişleri yasaktır. 657 ye tabii devlet memurlarında ıslak imzalı izin kağıdı şuan için istenmemektedir. Nüfus cüzdanlarında veriliş tarihinin son 10 yıl a kadar geçişlerine izin verilmektedir. veriliş tarihi 2009 yılından eski olanların geçişlerine izin verilmemektedir. Nüfus cüzdanı değişimi yetişmemesi halinde geçici belge kabul edilmemektedir.


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

*  5 GECE KONAKLAMA (4 ve 5* otel-1. Sınıf yayla )

*  5 SABAH KAHVALTISI

*  5 AKŞAM YEMEĞİ

*  ULAŞIM

*  REHBERLİK

                     FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

*  ÖĞLE YEMEKLER

*  MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
*  YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER

                F İ Y A T L A N D I R M A
(Engeç 20.Nisan.2020 tarihine kadar ödemek şartıyla)

iki kişilik odada kişi başı:

Nakit veya Kredi Kartına 4 TAKSİT 1500,00 TL
(WORLD KART-B0NUS KART- MAXİMUM KART-ZİRAAT BANK)

İki Yetişkin Yanında;

0/6 YAŞ Koltuklu    : 400.00 TL
6/12 YAŞ Koltuklu  : 900.00 TL

        


 1022 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret121787
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.39337.4229
Euro8.99819.0341
Hava Durumu
Saat
REKLAM İLANI

 

BURAYA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ.

Tel:0 532 575 13 21